Jedná se o celostátní soutěž, která je vyhlášena jako víceboj jednotlivců a tříčlenných družstev. Soutěž probíhá od školních kol přes okresní, krajská až do republikového finále.

V měsíci květnu se uskutečnilo na naší škole Školní kolo atletického čtyřboje, kterého se zúčastnili všichni žáci naší školy. Tři nejlepší dívky a tři nejlepší chlapci se zúčastnily Okresního kola atletického čtyřboje, které proběhlo v Uničově. Pořádáním Krajského kola atletického čtyřboje byla pověřena naše škola. Tato akce se uskutečnila 30. 5. 2013 na stadionu Lokomotivy Olomouc na Tř. 17. listopadu, za finančního přispění Olomouckého kraje.

Vítězové (tříčlenná družstva chlapců a dívek), porovnali své sportovní výkony ve dnech 19. 6. – 21. 6. 2013 ve Varnsdorfu v Národním finále atletického čtyřboje žáků základních škol praktických a základních škol speciálních. Z naší školy se národního finále zúčastnila Diana Tománková, která byla dobrým soupeřem pro žákyně z celé republiky.

Všichni účastníci národního finále prožili nezapomenutelné sportovní dny a v pořadí krajů se naše družstvo umístilo na třetím místě.

Věřím, že i v následujících letech budou žáci naší školy dobrými soupeři pro ostatní účastníky lehkoatletických soutěží.

Zpracovala: Mgr. Hana Ryjáčková