Aktivační centra – vzdělávání pro těžce zdravotně postižené CZ.1.07/4.1.00/33.0014

Projekt realizuje MŠMT jako projekt národní ve spolupráci s partnerem projektu Národním institutem pro další vzdělávání (NIDV).

Projekt je zaměřen na vytváření podmínek pro zájmové vzdělávání žáků se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, postižením více vadami a autismem, kteří jsou žáky základních škol speciálních.

Cílem projektu zájmové vzdělávání formou kurzů, které odpovídají schopnostem a potřebám žáků za účasti jejich rodičů a pedagogických pracovníků.

Aktivační centra jsou součástí základních škol speciálních v krajích ČR, ve kterých tato vzdělávací nabídka dosud nebyla realizována. Projekt systémově zavádí aktivační centra do všech krajů České republiky.

Aktivační centra nabízejí tři kurzy:
Svět kolem nás
Technické, pěstitelské a chovatelské práce
Lidová řemesla

Na projektu spolupracují tyto školy:

1. Hl.m. Praha – MŠ speciální, ZŠ praktická a ZŠ speciální, Bártlova 83, Praha 9
2. Středočeský kraj – Střední škola Základní škola a mateřská škola speciální, Františka Diepolta 1576, Rakovník
3. Plzeňský kraj – Odborná škola, Základní a Mateřská škola, V sídlišti 349, Zbůch u Plzně
4. Karlovarský kraj – Základní škola, mateřská škola a praktická škola, Vančurova 83, Karlovy Vary
5. Liberecký kraj – Základní škola Turnov, Sobotecká 242, příspěvková organizace, Sobotecká 242, Turnov
6. Pardubický kraj – Speciální základní škola, Školní náměstí 228, Chrudim
7. Kraj Vysočina – Základní škola speciální a Praktická škola, Březinova 31, Jihlava